Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Specjalny koncert, żeby odbudować dom

2013-10-15 21:56:29 (ost. akt: 2013-10-15 16:30:22)

Mieszkańcy gminy Jeziorany nie ustają w szukaniu pomysłów na to, jak pomóc Ewie i Tadeuszowi Maculewiczom, którzy w pożarze stracili dom. Już szykują specjalny koncert i ściągają gadżety-cegiełki. Koncert odbędzie się 26 listopada.

— Mamy już trochę rzeczy od artystów z Warmii. Będzie więc można kupić dzieła sztuki lokalnej, ale także rzeźby państwa Maculewiczów. A także dzieła, które przygotowała grupa dzieci z gminy Jeziorany. Będzie nawet można kupić wino produkowane przez lokalnego wytwórcę — wylicza Marcelina Chodyniecka-Kuberska, sąsiadka z pobliskiej wsi, która m.in. przygotowuje plakaty informujące o akcji.

Ewa Maculewicz jest wzruszona zaangażowaniem swoich sąsiadów nie tylko z Derca, ale z całej gminy. — Sama jestem teraz w szpitalu uzdrowiskowym na planowanym od dawna pobycie. Ale sąsiedzi na miejscu tak wspaniale opiekują się moim Tadeuszem... Jestem im bardzo wdzięczna — mówi Ewa Maculewicz. Ze szpitala wraca przed koncertem. Wtedy też zastanowią się z mężem, gdzie przeczekają zimę. Ofert, jak mówi, mają mnóstwo.

Dom artystów Ewy i Tadeusza Maculewiczów w Dercu spłonął kilkanaście dni temu. Potrzeba będzie dużo pieniędzy na odbudowę, bo chociaż dom był ubezpieczony, prawdopodobnie pieniędzy nie wystarczy. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Na razie wykluczono podpalenie.

mk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages