Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Konflikt w gminie Jeziorany wymyka się spod kontroli

2014-04-01 16:18:00 (ost. akt: 2014-04-01 16:27:49)

Coraz brutalniejszego charakteru nabiera konflikt w małych Lekitach, gdzie mieszkańcy protestują przeciwko budowie wiatraków. Kilka dni temu jeden z nich został nawet potrącony przez samochód.

Do tej pory blokada Świętej Góry długo mimo wszystko miała charakter pokojowy. Zwykle kończyło się na krzykach i gorących dyskusjach podczas sesji rady gminy. Konflikt w gminie Jeziorany coraz bardziej wymyka się jednak spod kontroli.Dowodem na to są wydarzenia, do których na wzniesieniu doszło w weekend. — Właściciel próbował wjechać na teren, ale zablokowaliśmy wjazd. Koparka odjechała, inwestor ruszył na nas samochodem — opowiada "Olsztyńskiej" Wojciech Sobierański ze stowarzyszenia Siedliska Warmińskie.

— Moja noga dostała się pod zderzak, przez co przewróciłem się na ziemię. Dopiero wtedy kierowca się zatrzymał. Byłem nawet w szpitalu na prześwietleniu. Wcześniej na miejsce przyjechała policja, pogotowie.

Zdaniem właściciela gruntu i inwestora, do niczego jednak nie doszło. — Mieszkańcy blokowali przejazd i nie było praktycznie żadnego potrącenia — mówi nam właściciel.

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy nie zgadzają się na budowę dwóch wiatraków na Świętej Górze. Zwracają uwagę, że do najbliższych zabudowań jest zaledwie kilkaset metrów. Sprawa trafiła już do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Mieszkańcy czekają teraz na jego rozstrzygniecie. erbe
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (73) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jezioraniak #1389399 | 81.15.*.* 5 maj 2014 22:23

  Robicie z siebie ofiary i wioche, nic nie może być, bo protestujecie. Nic w tych Jezioranach i okolicach nie może być, bo mieszkańcy są do bani. Jak ma się cokolwiek rozwijać, będziecie w biedzie i nędzy - zobaczycie. Samochód potrącił, sami dla szumu pewnie wleźliście albo go blokowaliście.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Natalia #1370224 | 83.20.*.* 8 kwi 2014 09:33

  Byłam tam podczas tego potrącenia. Nie znałam nikogo, byłam tam pierwszy raz, bo chcieliśmy zobaczyć z mężem co tam się dzieje. Kiedy przedstawialiśmy się z protestującym ruszył na nas samochód. Nawet nie wiedzieliśmy że jest w nim inwestor. Mój mąż też miał rozbite kolano...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Legalista #1368622 | 84.39.*.* 6 kwi 2014 11:23

   Nie mam czasu wchodzić głębiej w ten temat, bo trafiłem tu przypadkiem, ale z informacji na innych stronach www wynika, iż została wydana zgoda na budowę wiatraków jako inwestycji celu publicznego, co jest jakimś ponurym żartem i świadczy o kompletnej ignorancji władz samorządowych . Katalog celów publicznych znajduje się w art. 6 Ustawy o Gospodarce Nieruchomościami i nie ma tam mowy o prywatnych wiatrakach- nic nie da się podciągnąć . A zatem decyzja o pozwoleniu na budowę wiatraka jest z mocy prawa nieważna i to obarczona jest bezwzględną nieważnością z powodu jaskrawej sprzeczności z przepisami prawa . Stowarzyszenie powinno wystąpić o stwierdzenie nieważności tej decyzji na drodze administracyjnej co pozwoli na wyeliminowanie jej z obrotu prawnego

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Legalista #1368600 | 78.30.*.* 6 kwi 2014 10:54

   Mimo całego swojego przywiązania do przestrzegania prawa też bym blokował drogę jakby mi ktoś pod nosem chciał postawić wiatraki. Na forum pyszczą ci których to bezpośrednio nie dotyczy albo ci którzy mają w tym interes by wiatraki powstawały. Poczytajcie nieuki o skutkach długotrwałego oddziaływania dźwięków na organizm człowieka, . O niszczeniu krajobrazu kulturowego i walorów przyrodniczych też nie macie pojęcia bo zbyt prymitywni jesteście. Pod płaszczykiem produkcji odnawialnej energii wchodzi do nas obcy głównie kapitał który niszczy to co najcenniejsze . Będziecie wypoczywać nad morzem w cieniu wiatraków które nieustannie hałasują ? Nie, pojedziecie gdzie indziej. O tym nikt nie myśli , Pazerność przesłania ludziom zdrowy rozsądek . A tak na marginesie to jakim prawem właściciel gruntu rozpoczyna prace budowlane skoro postępowanie administracyjne się jeszcze toczyi nie ma prawomocnej decyzji. A dopóki się toczy właściciel nie ma prawa rozpoczynać żadnych prac bo tak wynika z prawa budowlanego . To bezprawie - trzeba skierować sprawę do Nadzoru Budowlanego

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Garbaty #1367504 | 213.158.*.* 4 kwi 2014 20:45

   A dzis narobila kobyla w Jezioranach na zakrecie czyli mieszkaniec ktory tam mieszka pownien to usunac w mysl tej zbieraniny spod sklepu co twierdzi ze moga blokowac droge gminna bo sa mieszkancami gminy.Troche zenujace ale z czasem sie wyda kto za tym stoji,jak to przy tanim winku kazdy kazdemu sie zwierzy.Na blokade drogi jest czas i kasa i wielce przeszkadza to kazdemu ale dziwi mnie jedno ze nie kazdy ma smietnik pod domem i za niego placi a smieci po zmroku wyrzuca na ulice ale to nikomu nie przeszkadza tylko wiatraki.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (73)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages