Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

W Żardenikach powstaje nietypowy projekt

2017-06-14 12:48:13 (ost. akt: 2017-06-14 12:55:18)

Autor zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żandernikach

W SOSW w Żardenikach (gmina Jeziorany) już wkrótce zakończy się realizacja projektu „Nasza sala, nasze piłki, nasze zdrowie”. Projekt przeznaczony był dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach oraz dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, które uczestniczą w zajęciach wczesnego wspomagania.

Projekt zakładał wyposażenie sali SI w sprzęt niezbędny do realizacji zajęć terapeutycznych z integracji sensorycznej. Wielu uczniów SOSW w Żardenikach ma zaburzenia integracji sensorycznej.

Dofinansowanie przekazane przez Fundację PZU umożliwiło zakup wymarzonego basenu z piłeczkami oraz dodatkowego sprzętu i urządzeń rehabilitacyjnych do sali SI. Pomoc ułatwiła stworzenie optymalnych warunków rozwoju dla najmłodszych. Dotychczas dzieci z zaburzeniami sensorycznymi nie miały możliwości terapii w gminie Jeziorany i gminach sąsiednich. Teraz mogą uczestniczyć w darmowych zajęciach wczesnego wspomagania. Skuteczność terapii SI zależy od czasu jej rozpoczęcia, im wcześniej zaczyna się pracę, tym efekty są lepsze.

Dzięki pomocy zrealizowano główny cel projektu, jakim było stworzenie optymalnych warunków do prowadzenia zajęć integracji sensorycznej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages