Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jezioranach

2017-11-19 08:48:17 (ost. akt: 2017-11-19 08:49:30)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach

W sobotę dobyły się Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jezioranach

W Jezioranach odbyły się Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Bartłomieja w Jezioranach.

Po mszy uczestnicy prowadzeni przez poczty sztandarowe przeszli pod pomnik, gdzie złożono hołd i kwiaty bohaterom, którzy oddali życie w walkach o niepodległość Rzeczypospolitej. Następnie pochód przeszedł przez miasto do hali sportowej OSiR, gdzie po części oficjalnej przeszliśmy do części artystycznej.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Koła Wokalnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Jezioranach z piosenkami „Kolęda warszawska” oraz „Ojczyzno”.

Następnie zaprezentowały się panie z lokalnego zespołu "Malwa", które zaśpiewały „Dziewczyna z granatem” i „Jędrusiowa dola”.
Jako kolejny wystąpił miejscowy Chór Misericordias i zaprezentowali „Ojczyzno ma” i „Modlitwa obozowa”.

Uroczystość zakończył koncert Krzysztofa Lewandowskiego z zespołem w składzie: Irena Łesiów - skrzypce, Maria Dusza - skrzypce, Agnieszka Kusior - wiolonczela, Marek Salej - pianino, Filip Mątwicki - kontrabas,Krzysztof Lewandowski - gitara, śpiew. Zaprezentowali nam utwory z repertuaru Marka Grechuty.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mokbiuro

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages