Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Festiwal kultury Wileńskiej

2018-03-01 14:50:41 (ost. akt: 2018-03-01 14:51:18)

Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach ma zaszczyt zaprosić na drugie Wilniukowe Kaziuki, które odbędą się 4 marca 2018 roku w Hali Sportowej OSiR.

W najbliższą niedzielę (4.03.2018 r) w Hali Sportowej OSiR w Jezioranach odbędzie się festiwal kultury litewskiej Wilniukowe Kaziuki organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury.

Podczas festiwalu zaprezentuje się ludowy zespół „Barwy Podwileńskie“, którego kierownikiem artystycznym jest Pani Lucyna Własenko. Swoją twórczością zespół przekazuje dziedzictwo kulturowe polskiego narodu oraz zachowuje od zapomnienia tradycje i obyczaje Wileńszczyzny.

Wystąpi również Zespół Taneczny „Iskry” z Mickun, którego kierownikiem i choreografem jest Pani Beata Bużyńska. W ciągu czterech lat działalności zespół zbudował niemały repertuar, na który składają się tańce polskie, litewskie, regionalne.

Na scenie zobaczymy również dziecięcy i młodzieżowy zespół pieśni i tańca ludowego „Hałas“, kierownikiem i opiekunem zespołu jest Pani Krystyna Wołejko. Zespół prezentuje swoje umiejętności podczas pokazów, przeglądów tanecznych i innych kulturalnych wydarzeń w Litwie i poza jej granicami.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mokbiuro

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages