Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

KULturalny Tydzień Cittaslow w Jezioranach

2018-09-13 22:14:53 (ost. akt: 2018-09-13 22:15:31)

Nasze warmińskie miasteczko przystąpiło do sieci miast „dbających o poprawę jakości życia mieszkańców”, a tym samym pielęgnowanie i otwartość na kulturę i oddolne inicjatywy. W roku 2018 Miejski Ośrodek Kultury przygotował dla mieszkańców i gości odwiedzających Jeziorany, otwarte i bezpłatne zajęcia oraz warsztaty artystyczne, w tym malarstwo, sztuka plastyczna, florystyka, fotografia, zajęcia taneczne, muzyczne i wiele innych.

Tydzień Cittaslow to również okazja do oddolnych inicjatyw i wydarzeń, na które zapraszamy całymi rodzinami. Przygotowaliśmy dla Państwa plener malarski, rodzinny rajd rowerowy, plac gier, artystyczne warsztaty plenerowe, spotkanie gitarowe przy ognisku, Jogę na jeziorańskiej Fosie, Kino pod chmurką i wiele innych. Wszystko bezpłatnie, ze szczególną dbałością o tradycje, spotkanie z mieszkańcami i rozwój kulturalny, bo Cittaslow zakłada zrównoważony rozwój miasteczek będący alternatywą dla wielkomiejskiego pośpiechu i tempa życia.

Miasta uczestniczące w ruchu zobowiązują się do dbałości o środowisko, tworzenie oferty rekreacyjnej i kulturalnej, dbałości o zabytki i politykę miejską oraz lokalną wytwórczość i żywność wysokiej jakości. Cittaslow oznacza także pielęgnowanie kultury gościnności i dostosowanie działalności instytucji publicznych do oczekiwań mieszkańców.

Serdecznie zapraszamy. Jesteśmy dla WAS!


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mokbiuro

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages