Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Koncert muzyki gospel w Jezioranach

2018-10-10 14:24:39 (ost. akt: 2018-10-10 14:24:45)

Dni Papieskie w Jezioranach - koncert zespołu Iława Gospel Singers

Koncert muzyki gospel w Jezioranach.
Z okazji Dni Papieskich zapraszamy Państwa serdecznie na koncert zespołu Iława Gospel Singers. Koncert odbędzie się 14 października 2018 r. o godzinie 16.00 w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Jezioranach. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Iława Gospel Singers to kilkunastoosobowy zespół, który powstał w styczniu 2015 r. z inicjatywy Magdaleny i Michała Wróblewskich. Tworzą go amatorzy i profesjonaliści, których połączyła muzyczna pasja oraz chęć głoszenia Ewangelii czyli Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.

Zespół zadebiutował 31 maja 2015 r. podczas Chrześcijańskiego Dnia Animacji Rodzin w Iławie. W ciągu kolejnych miesięcy pracy, zespół występował jeszcze wielokrotnie: uświetniał różne uroczystości i wydarzenia w regionie, dawał koncerty w różnych miastach Polski północno-wschodniej, a także niósł nadzieję i radość, śpiewając dla pacjentów szpitala czy małych, wiejskich społeczności.
Zespół ma na swoim koncie nagranie live w studiu koncertowym Polskiego Radia Olsztyn, którego emisja odbyła się podczas Świąt Wielkanocnych 2016 r. IGS był również bohaterem reportażu przygotowanego i wyemitowanego w lutym 2016 r. przez TVP3 Olsztyn. W 2017 r. ważnym punktem pracy artystycznej IGS było nagranie dwupłytowego albumu (2xEP) z muzyką gospel pt. "Wszystko Tobie". Projekt ten uzyskał wsparcie w ramach Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Rok 2018 przyniósł możliwość uczestniczenia w niezwykłych wydarzeniach muzycznych. Pierwszym z nich był wspólny koncert IGS i wybitnej polskiej wokalistki jazzowej i gospelowej Ewy Urygi. Z kolei na przełomie maja i czerwca IGS odbył swoją pierwszą podróż zagraniczną, reprezentując nasz kraj i region podczas 16. Internationale Bottroper Gospelnacht w Niemczech. Zespół brał tam udział w międzynarodowych warsztatach gospel pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów Wayne`a Ellingtona (Wielka Brytania) i Shellie Noble Powe (Alabama/USA), koncertował w Bottrop i Essen. Jesienią 2018 r., pod szyldem Stowarzyszenia Gospel nad Jeziorakiem, IGS będzie organizatorem I Warsztatów Gospel nad Jeziorakiem, które poprowadzi wspaniały artysta gospel Brian Fentress. (Źródło http://www.ilawagospelsingers.pl/)

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mokbiuro

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages