Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

XVII Dzień Papieski

W niedzielę 15 października Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach po wieczornej mszy św. w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Jezioranach zorganizował koncert ewangelizacyjny „…by świat usłyszał”

Dzień Papieski w polskim Kościele rzymskokatolickim obchodzony jest od 2001 roku
i uznawany, jako dzień wdzięczności oraz łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Co roku przypada w każdą niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra. Tego roku nie mogło być inaczej.
W niedzielę 15 października Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach po wieczornej mszy
św. w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Jezioranach zorganizował koncert ewangelizacyjny „…by świat usłyszał”, w wykonaniu członków Stowarzyszenia „…by Świat usłyszał. Jak mówią o sobie artyści „celem inicjatywy jest ewangelizacja wszystkich, którzy przyjdą na koncert. Ewangelizacja, która nie opiera się na „prawieniu kazań”, lecz jest dawaniem świadectwa własną postawą i życiem. Chcemy poruszyć zagadnienia wiary, otwarcie i odważnie przyznając się do niej”. 
Poprzez organizację koncertów, członkowie stowarzyszenia pragną także zapoczątkować stworzenie oferty kulturalnej dla młodych ludzi, która byłaby oparta na wartościach nam bliskim i takich, które stanowią dobry fundament dla budowania dorosłego życia. Zgromadzeni uczestnicy wydarzenia z pewnością zrozumieli przesłanie zespołu, po czym
z aplauzem wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń Jana Pawła II, którą jest „Barka”
i zakończono tegoroczny XVII Dzień Papieski.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach
Oceń artykuł:

(0)