Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jezioranach

W niedzielę 11 listopada w Jezioranach odbyły się obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W niedzielę 11 listopada w Jezioranach odbyły się obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. Św. Bartłomieja. Dokładnie o godzinie 12.00 odśpiewano wspólnie Hymn Polski. Po mszy uczestnicy prowadzeni przez poczty sztandarowe przeszli pod pomnik, aby złożyć kwiaty w hołdzie bohaterom, którzy oddali życie w walkach o niepodległą Rzeczpospolitą. Przemówienie zakończone minutą ciszy dla poległych wygłosił Burmistrz Jezioran, Pan Leszek Boczkowski. Następnie korowód przeszedł ulicami Jezioran do Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po powitaniu gości uhonorowano obecnych na uroczystości Kombatantów – wręczono kwiaty i podziękowania za trud i poświęcenie dla Kraju w czasie okupacji.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna obchodów. Jako pierwszy wystąpił zespół Misericordias, który zaprezentował trzy utwory – „Ojczyzno ma”, „Jest taki kraj„ oraz „Uwierz Polsko”. Następnie zaprezentowało się koło wokalne działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach. Dziewczęta zaśpiewały cztery utwory – „Ojczyzna”, „Za wolność”, Uwięziony ptak”, „Dziewczyna z granatem”. Kolejnym wykonawcą był zespół Jezioranie z czterema utworami – „Warczą karabiny”, „Tam na błoniu błyszczy kwiecie”, „Jak długo na Wawelu”, „Kadrówka”. Swój repertuar patriotyczny zaprezentował także lokalny zespół Malwa – „Serce w plecaku”, „Gdzie jesteście?”, „Biały krzyż”, „Czerwone maki na Monte Casino”.
Uroczystości zakończył koncert Jakuba Ptaka z zespołem w składzie: Jakub Ptak – gitara, Paweł Kotarski – skrzypce, Rafał Górczyński – akordeon.
Po zakończeniu występów artystycznych goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach
Oceń artykuł:

(0)