Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

IV Jarmark Wielkanocny 14 kwietnia 2019 r.

W niedzielę 14 kwietnia w Hali Sportowej OSiR w Jezioranach odbył się IV Jarmark Wielkanocny organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach.

W niedzielę 14 kwietnia w Hali Sportowej OSiR w Jezioranach odbył się IV Jarmark Wielkanocny organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach. Na odwiedzających czekało kilkanaście stoisk z wielkanocnymi specjałami i dekoracjami, gdzie można było zakupić domowe przetwory, między innymi dżemy, soki, ciasta, pierogi, a także piękne wielkanocne wyroby dekoracyjne: pisanki, króliczki z drewna, haftowane w świąteczne motywy serwetki i wiele innych.
Świąteczną atmosferę zapewniły występy artystyczne, głównie dzieci i młodzieży z lokalnych przedszkoli i szkół. Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczęta z koła wokalnego MOK Jeziorany - Alicja Szuwalska z piosenką "To wiosna", Hiacynta Sadowska "Jeśli tylko chcesz to mieć" oraz Sara Brzezińska, która zaśpiewała utwór pt. "Piosenka na zły czas". Była to pierwsza z trzech odsłon koła wokalnego tego popołudnia. Następnie wystąpił zespół taneczny "Dance Gang" oraz duet hip-hop Alicja Budrewicz i Łucja Frączek. Pierwszy blok artystyczny zakończył występ Katarzyny i Joanny Radomskich z Reszla. Siostry pięknie zaśpiewały piosenkę "Halleluja". Następnie zaprezentowały się lokalne przedszkola - dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Klub Maluszka" oraz "Tęczowy Zakątek". Widzowie zobaczyli także drugą odsłonę koła wokalnego MOK. Tym razem wystąpiła Paulina Lefevre z piosenką "Świat się pomylił", duet Anna Jacyna i Alicja Szuwalska w utworze "Do słońca leć", a w ostatnim wyjściu usłyszeliśmy wszystkich obecnych na jarmarku członków koła w piosence "Obiecuję". Część artystyczną zakończyły trzy wystąpienia - dzieci ze szkoły podstawowej we Franknowie przedstawiły repertuar piosenek wielkanocnych, a lokalny zespół Jezioranie utwory folklorystyczne. Na zakończenie po raz ostatni zaprezentowało się koło wokalne, m.in. Julia Lasiuk, która zaśpiewała nastrojową piosenkę pt. "Shallow".
Podczas jarmarku nie zabrakło wielkanocnych konkursów. Uczestnicy mogli zmierzyć się w dwóch konkurencjach, m.in. slalomie z jajkiem na łyżce. Cieszymy się, że byli Państwo z nami już po raz czwarty podczas tego radosnego wydarzenia, jakim jest Jarmark Wielkanocny i zapraszamy serdecznie za rok.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach
Oceń artykuł:

(0)